Simulátory z reálného života

Měsíční archív: Září 2013

0

Il-2 Sturmovik

Il-2 Sturmovik je v dnešní době již kultovní počítačovou hrou, kterou řadíme do kategorie leteckých simulátorů. Hru má na svědomí herní vývojářské studio Madoxx Games, přičemž hra byla vydána roku 2001. Na tu dobu nás hra hned po spuštění nadchla svou opravdu úžasnou grafickou stránkou, skvělou ovladatelností letadel a také výbornou hratelností.

Také kampaně jsou ve hře velice dobře zpracované a hlavně záživné. Je to také s největší pravděpodobností z toho důvodu, že hru má na svědomí nadšenec do letadel, který se letadly a historickými bitvami zabýval opravdu celý život.

Hra se pak zaměřuje především na bitvy nad východní frontou, a to především na ty, se kterými jsme se ještě nikdy nesetkali na filmovém plátně nebo na herním poli. Na výběr budete mít pravdu obrovské množství letadel, za které můžete hrát.

Výběr letadel je pak samozřejmě omezen tím, kterou misi budete hrát. Postrádalo by smysl hrát například za americké letadla v bitvě, kdy proti sobě stály pouze německá a sovětská letadla. Hra je však pak také oblíbená díky svému velice propracovanému multiplayeru, kdy si ji můžete zahrát například po síti proti svým kamarádům nebo na internetu proti hráčům z celého světa.

Hra je již poměrně starou záležitostí, avšak stále si po světě uchovává obrovské množství hráčů.

0

Tony Hawk’s Pro Skater 4

Tony Hawk’s Pro Skater je nejznámější a nejoblíbenější světovou hrou se skejťáckou tématikou, která má již hodně dlouholetou tradici. Hra je pojmenována samozřejmě po jednom z nejslavněšjích skejťáků z historie, Tonym Hawkovi.

Tony Hawk’s Pro Skater 4 nám přináší celou řadu dalších vylepšení a novinek oproti předchozím verzím, především se však jedná o lepší grafickou stránku a větší reálnost hry. Na začátku hry si můžete vybrat jednu z čtrnácti postav, přičemž každá postava má samozřejmě trošku jiné vlastnosti.

Vzhledem k těmto vlastnostem pak dokáže nějaké triky udělat lépe, než třeba nějaké jiná postavička. Tohoto bysteměli samozřejmě co nejvíce využívat, neboť cílem je jako vždy uderžet se na skejtu co nejdelší dobu a udělat co nejvíce bodových triků. Na internetu si můžete zadarmo stáhnout demoverzi této hry. V demoverzi Vám budou otevřeny celkově tři z módů hry, přičemž celkově jich je pět.

Ve většině těchto módů je pak hlavním cílem samozřejmě nasbírat co největší množství bodů. Dalším z limitů je pak také čas, přičemž každé kolo má předem daný čas, který budete mít k dispozici. Ještě než začnete hrát, tak si určitě vyzkoušejte volnou jízdu, kde se seznámíte s postavou, s jejími jízdními vlastnostmi a celkově s ovládáním.

0

War Thunder

War Thunder byl dlouho očekávánám herním titulem, přičemž se v základu jedná o letecký simulátor, který však hrajete online proti ostatním hráčům z celého světa. Mnoho lidí očekávalo dvě hry, aby je mohlo porovnat a případně si vybrat, jakou si vyberou ke hraní.

Jednalo se tedy o War Thunder a tou další byl herní počin od vývojářské společnosti Wargamimg World of Warplanes.

World of Warplanes mělo být vlastně dalším titulem po World of Tanks, který se hodně povedel. Oba dva tyto letecký simulátory však mají nějaké plusy a mínusy. První se podíváme na grafickou stránku hry. Obě dvě hry jsou, co se týče grafiky, opravdu vynikající, avšak War Thunder je mnohem lépe optimalizované, takže jej rozjedete ve srovnatelné grafice na mnohem lepší detaily.

Dále má War Thunder výhodu v tom, že je zde na výběr poměrně více letadel. Jinak pokud jde o realičnost, tak jsou obě dvě hry dalo by se říct srovnatelné. Výhodou hry World of Warplanes je pak například to, že stejně jako v tancích máte nad letadlem ukazatel jeho životnosti. Toto je například věc, která u hry War Thunder velice chybí.

Vy si například vyberete letadlo, po kterém začnete střílet a absolutně nevíte, jestli už je na pokraji zkázy nebo stále docela vpohodě.